Twoja babcia z pewnością mówiła Ci o tym, że te kwiaty leczą różne choroby i dolegliwości. Instrukcje.

Aksamitki to bardzo popularne i bezpretensjonalne rośliny, które powinny znaleźć się w klombie. Są bardzo przydatne nie tylko dla Twoich klombów, ale także dla Ciebie, czyli dla zdrowia.

Te popularne rośliny jednoroczne mają niezwykłą możliwość ochrony rabat kwiatowych przed szkodnikami (odpychają mszyce, nicienie, motyle), jednak nie wszyscy wiedzą, że są one bardzo przydatne dla naszego zdrowia. Na przykład zwykła herbata z tego kwiatu jest świetna, kiedy boli żołądek. Jest nie do pobicia na trawienie, ale jeszcze bardziej przydatne jest zalanie jej wrzątkiem i zmieszanie ze zwykłym olejem.

 

Aksamitka to super sprawa dla stawów

Ta mieszanka jest szczególnie doceniana przez osoby cierpiące na reumatyzm lub bóle stawowe i kości. Wystarczy zerwać kwitnące końce aksamitki i polać je zwykłym olejem spożywczym. Stosuj 1 część kwiatu na 3 części oleju. Pozostaw na 3 tygodnie, aby dobrze wszystko się wchłonęło.

Olejek służy do nacierania i masowania chorych stawów, kości i mięśni. Jeśli chcesz jeszcze szybciej złagodzić ból, dodaj do kąpieli zupę kwiatową. Zbieraj kwiaty wieczorem i mocz je w wodzie całą noc. Następnego dnia włącz ogień, zagotuj i wlej do wanny (można odsączyć kwiaty lub dodać z kwiatami).

 

Aksamitka – była znana już naszym praojcom

error: Content is protected !!