Chcesz się pozbyć brązowych plam ze skóry, także na twarzy: Sprawdź prosty sposób, polecany przez dermatologów.

Brązowe plamy, pojawiające się na skórze, to plamy starcze. Są one bardzo wyraźne i nieestetyczne. Usuniesz je w bardzo prosty sposób, dzięki czemu poczujesz się lepiej!

 

Powodem powstawania plam najczęściej jest wpływ promieniowania słonecznego na skórę. Dlatego zazwyczaj pojawiają się na twarzy, dłoniach, ramionach i nogach. Wiele osób chce się ich pozbyć reklamowanymi specyfikami. To jednak są drogie i często nieskuteczne. Sprawdź prostszy, tańszy i bardziej efektywny sposób.

 

Poniżej przedstawiamy przepis na bezpieczny i naturalny środek, dzięki któremu pozbędziesz się brązowych przebarwień. Specyfik ten stworzył znany dermatolog, znający działanie dwóch jego składników: soku z cebuli i octu jabłkowego.

 

Świeży sok z cebuli zawiera przeciwutleniacze, które wzmacniają i leczą skórę. Ocet jabłkowy to źródło hydroksykwasów, eliminujących martwy naskórek. Ich działanie znacząco poprawia wygląd i kondycję skóry.

 

Sposób przygotowania:

  • posiekaj średniej wielkości cebulę na kawałki;
  • wrzuć do blendera i zalej 3 łyżkami octu jabłkowego;
  • miksuj do czasu otrzymania jednorodnej mieszanki.

 

Zanurz w mieszance bawełnianą ściereczkę. Delikatnie przetrzyj nią wszystkie miejsca na skórze, gdzie występują brązowe plamy. Aby uzyskać optymalne wyniki powtarzaj tę czynność codziennie, co najmniej przez miesiąc. Plamki powinny zacząć zanikać już po pierwszym tygodniu stosowania kuracji.

 

Nie musisz codziennie robić nowej mieszanki. Ze względu na utleniacze zawarte w cebuli trzymaj ją szczelnie zamkniętą w lodówce.

error: Content is protected !!