Skuteczne ćwiczenia na bóle pleców. Dzięki nim ból na pewno zniknie

Podczas bólu kręgosłupa trudniej nam się funkcjonuje oraz ciężej wykonuje prace.

 

Najczęstszym objawem bólu kręgosłupa jest rwa kulszowa. Niestety spotyka ona coraz więcej osób. Występuje ona w dolnym odcinku kręgosłupa. W tym miejscu występuje początek nerwu kulszowego.

 

Nerw ten idzie przed pośladki, następnie biodra, uda i dociera aż do stopy. Promieniowanie bólu idzie do dolnej kończyny. Podczas bólu pojawiają się skurcze, utrata czucia.

Podczas bólu rwy kulszowej koniecznie zacznij ćwiczyć jogę. Jakie ćwiczenia powinno się wykonywać?

 

Położyć stopę na krześle

Do tego ćwiczenia koniecznie potrzebować będziesz krzesła. Stań przodem do krzesła, na którym połóż jedną stopę, natomiast przeciwną dłoń połóż na kolanie ( tak jak na zdjęciu powyżej). Lekko obróć górną część ciała, i pozostań tak przez 30 sekund. Po czasie przejdź na stronę kolejną.

Dociskanie kolan

Połóż się na plecach, po czym jedną nogę zegnij i podciągnij di klatki piersiowej. Następnie rozłóż ręce tak, aby dotykały one podłoża. Takie ćwiczenie wykonuj na zmianę .

Kolona położone na bok

Połóż się na plecach, po czym rozłóż ramiona i zegnij nogę, którą odwróć na jedna stronę. Pozostań tak przez 60 sekund, po czym zmień stronę nogi.

Skręt ciała w pozycji leżącej.

Połóż się na plecach, po czym prawą rękę połóż na bok, następnie ugnij lewą nogę i odciągnij ją na prawą stronę. Wytrzymaj tak minutę po czym zmień nogę.

Wykrok odwrócony

Zrób krok do przodu lewą nogą, natomiast prawą wyprostuj do tyłu i oprzyj się na czubach palców stopy. Tułów lekko odwróć, następnie na lewym kolanie połóż prawy łokieć, a dłonie złącz ze sobą. Pozostań tak przez 30 sekund. Po upływie czasu zmień nogi.

Skręt ciała podczas siadania

Siadając wyciągnij nogi przed siebie. Następnie pod prawym pośladkiem połóż lewą nogę, a prawa przełóż przez kolano lewe. Zacznij się opierać na prawej ręce, a lewy łokieć połóż na prawe kolano. Pozostań tak przez 30 sekund, po czym zmień strony.

Koci grzbiet

Tego typu ćwiczenie koniecznie wykonuje się na czworaka. Cały ciężar ciała koniecznie przenieś na ramiona. Przez dwie minuty wypychaj lub zginaj tułów. Gdy wypychamy kręgosłup do góry, koniecznie głowę opuść w dół tak jak na zdjęciu poniżej, a w przypadku obniżania na dół kręgosłup , głowę koniecznie podnoś ku górze.

Pozycja dziecka

Takie ćwiczenie zaczyna się wykonywać od pozycji klęczącej. Rozsuń kolana na szerokość bioder, po czym usiądź na piętach, a ramiona wyłóż do przodu. Koniecznie pozostań tak przez pół minuty, pamiętaj aby odpowiednio oddychać.

Dzięki powyższym ćwiczeniom, w pewnym stopniu na pewno załagodzisz ból kręgosłupa. Jeżeli chcesz wykonuj je nawet codziennie. Dzięki regularnym ćwiczeniom , stan Twojego kręgosłupa znacznie się poprawi, a mięśnie na pewno będą odpowiednio rozluźnione.

error: Content is protected !!