Idealny domowy nawóz do storczyków- dzięki niemu moje kwiaty są niesamowicie piękne oraz bujne

Coraz częściej słyszy się , że bardzo wartościowa jest woda po gotowaniu skórek od ziemniaków. Zawiera w sobie wiele witamin oraz bardzo wartościowych składników . Świetnym rozwiązaniem na jej wykorzystanie jest nawożenie tą wodą roślinny. Idealnie nadaje się do roślin doniczkowych np. do storczyków.

 

Tak pięknie wygląda mój storczyk, gdy używam tej wspaniałej wody.

Dzięki prostemu oraz naturalnemu sposobowi, Twoje kwiaty będą wyglądały piękniej.

Poniżej dowiesz się dlaczego warto stosować domowy nawóz otrzymany ze skórek ziemniaczanych. Jest to bardzo tani oraz łatwy sposób nawożenia domowych roślinek. Dzięki takiemu nawozowi gleba otrzymuje dużo wartościowych składników.

 

Jej przygotowanie jest bardzo proste , gdyż koniecznie będzie potrzebna Ci woda oraz skórki z obranych ziemniaków. Wymagana ilość na 1 litr wody to 3-6 ziemniaków. Dzięki tak przygotowanemu nawozowi, Twoje rośliny będą szybko oraz pięknie rosły.

 

Na małe kawałki pokrój wszystkie skórki z obranych ziemniaków.

Przełóż je do garnka, po czym zalej wodą i gotuj na małym ogniu.

Po kilku minutach wyłącz gaz, następnie odstaw aby dokładnie ostygło. Odcedzony nawóz koniecznie stosuj co 15 dni. Jego przygotowanie jest bardzo proste , a na pewno pomoże to Twoim roślinom. Gotowy nawóz zawsze przechowuj w lodówce nawet 15-20 dni.

Życzę powodzenia!

error: Content is protected !!