Domowych sześć ćwiczeń na pozbycie się zbędnych kilogramów. Po tygodniu zauważysz już pierwsze rezultaty.

Potrzebujesz skutecznych ćwiczeń, aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

 

Dzięki ćwiczeniom poniżej, Twoja kondycja znacznie się poprawi, a do tego pozbędziesz się kilogramów. Każdego dnia poćwiczysz przez 15 minut, a zamierzony cel na pewno osiągniesz.

 

Gdy nie posiadasz specjalnego sprzętu do ćwiczeń lub nie lubisz biegać koniecznie musisz skorzystać z ćwiczeń poniżej. Jestem pewna, że po tygodniu już zauważysz zmiany. Koniecznie potrzebne będą Ci wygodne ciuchy oraz sportowe buty. Poniższe ćwiczenia wykonywać będziesz na macie.

 

Pionowe podnoszenie

Połóż się na macie na plecach, następnie złącz nogi. Tak ułożone nogi podnieś do góry. Na wysokość klatki piersiowej połóż swoje wyprostowane ramiona. Wytrzymaj kilka sekund, potem powoli opuszczaj wyprostowane nogi. Takie ćwiczenie powtórz kilkukrotnie.

 

Deska

Takie ćwiczenie świetnie wpływa na mięśnie brzucha, miednicy oraz ud. Na macie kładziemy brzuch, a ręce oprzyj w przedramionach. Kąt łokci powinien wynosić 90 stopni ( popatrz na zdjęcie powyżej). Przy dobrze wykonanym ćwiczeniu, ciężar ciała przenoszony jest na palce stóp. W takiej pozycji pozostań przez 1 minutę.

 

Deska boczna

Wykonanie tego ćwiczenie wpływa na poprawę kondycji brzucha oraz metabolizmu. Połóż się na plecach , a łokieć połóż pod ramieniem. Pamiętaj, aby proste były nogi. Musi być prosta linia pomiędzy czubkiem głowy, a stopami. Na biodrze połóż drugą rękę. W wykonanym ćwiczeniu pozostaw przez 1 minutę.

 

Twój oddech podczas wykonywania tego ćwiczenia musi być regularny. Jak robisz pierwszy raz to ćwiczenie to lekko ugnij kolana.

 

Mostek

Świetnie wpływa ono na wzmocnienie mięśni ud oraz brzucha. Na macie połóż się na plecach , a stopy ustaw poniżej kolan ( tak jak na zdjęciu powyżej).

 

Twoje stopy muszą być cały czas na podłożu , a ręce ustaw wyprostowane. Aby powstała linia prosta, podnieś w górę biodra. W takiej pozycji postaraj się pozostać jak najdłużej. Opuść biodra podczas wydechu. Takie ćwiczenie powtarzaj trzykrotnie.

Kobra

Na macie połóż się na brzuchu, ustawiając dłonie pod barkami na ziemi. Podczas wdechu podnieś swoje tułowie. Twoje ramiona muszą być wtedy proste. Podczas tworzenia łuku twój tułów musi się lekko odchylić to tyłu. Staraj się wyciągnąć głowę jak najwyżej. W takiej pozycji pozostań przez 15 sekund.

 

Podczas wydechu powróć do podstawowej pozycji. Takie ćwiczenie powtarzaj pięciokrotnie. Podczas wykonywania tych ćwiczeń zaleca się 15 sekundowe przerwy. Pamiętaj, jeżeli masz problemy z kręgosłupem lub posiadasz wrzody żołądka nie powinnaś wykonywać tego ćwiczenia.

 

Ćwiczenia w pozycji V

Najbardziej skutecznym jest właśnie ćwiczenie w pozycji V. Siadając Twoje nogi powinny być lekko podniesione . Następnie wyprostuj ramiona tak jakbyś chciała złapać kolana. W takiej pozycji bądź przez 30 sekund. Gdy jesteś początkującą osobą możesz lekko zgiąć kolana.

error: Content is protected !!