Dzięki tym produktom zapomnisz o bólu oraz haluksach. Koniecznie przeczytaj

Haluks pojawia się po jednej stronie palca u stopy. Pojawienie się jego może być bolące. Występuje on po zewnętrznej stronie dużego palca.

Pojawiający się Haluks na palcu może powodować dyskomfort. Kształt stopy znacznie się zmienia. Jest to stan problematyczny w codzienności , a przez niego występują problemy zdrowotne.

 

W jaki sposób powstają haluksy?

Najczęściej pojawia się on w przypadku noszenia za ciasnych butów. Chociaż główna przyczyną jest niestety genetyka.

Przez pojawiający się Haluks występuje duży ból zaczerwienia się skóra oraz pojawia się drętwienie. Niestety haluska możemy się tylko i wyłącznie pozbyć poprzez przebycie operacji.

 

W jaki sposób funkcjonować z haluskem?

Najważniejsze jest, aby nie nosić ciasnych butów, i nie stać zbyt długo na nogach. Na rynku występuje bardzo dużo preparatów, które w pewnym stopniu mogą pomóc w odpowiednim funkcjonowaniu.

 

1.Ciepła oliwa z oliwek

Staraj się ją wmasować w całą stopę , a przede wszystkim w występujący Haluks. Przez co najmniej kwadrans masuj całą stopę. Znacznie pobudzona stanie się krew oraz maziówka. Powstanie mniejsze tarcie i nie będzie występował ból.

 

2.Sól Epsom

Do ciepłej wody wsyp pół szklanki soli Epsom. Odczekaj kilka minut , zanim będziesz moczyła nogi. Taką metodę stosuj przynajmniej 2 razy dziennie. Skład doli wpływa na zmniejszenie zapalenia oraz powstający ból i haluksy.

 

3.Ciepły olej rycynowy

W garnuszku podgrzej pół szklanki oleju rycynowego. Po czym przygotowany olej nałóż na ściereczkę. Tak przygotowaną ściereczkę połóż na powstający haluks. Metodę tą stosuj przynajmniej dwa razy dziennie. Dzięki tej metodzie polepszy się krążenie krwi, co wpłynie na załagodzenie bólu. Powstające obrzęki na pewno się zmniejszą.

 

4.Lodowy okład

Kilka razy dziennie kładź na haluksa woreczek z kostkami lodu. Obrzęki oraz ból na pewno szybciej zniknie.

 

5.Sok z czerwonej papryki

Wyciśnięty sok ze świeżej czerwonej papryki przyłóż na powstający haluks. Po czym posmaruj wazeliną i dokładnie owiń bandażem. Pamiętaj, aby po tej czynności bardzo dokładnie umyć ręce. Tą metodę stosuj przynajmniej dwa razy dziennie. Metoda ta rozgrzewa oraz ma działanie bakteriobójcze.

Dzięki tym metodom zapomnisz o powstających haluksach.

error: Content is protected !!