Twoje storczyki podziękują Ci za wybór tego nawozu. Pięknie urosną i będą mieć gęste liście.

Niesamowity nawóz do storczyków, dzięki któremu kwiaty naprawdę odżyją!

Odkąd zaczęłam stosować ten nawóz, obserwuję spektakularne efekty – bujniejsze liście i więcej kwiatów. A z czego pozyskać nawóz, który zapewni takie rezultaty? Wystarczy, że wykorzystasz kawę.

Fusy – nawóz doskonały

Storczyki to bardzo wymagające kwiaty, które potrafią przysporzyć kłopotów niejednemu miłośnikowi roślin. Są wrażliwe na zbyt niską i zbyt wysoką temperaturę, przeciągi oraz małą ilość wilgoci. Zachwycają nas jednak swoim wyglądem i decydujemy się robić wszystko, by zadbać o nie najlepiej, jak się da. Mówi się o wielu sposobach na nawożenie storczyków, ja polecam ten konkretny, do którego potrzebujemy fusów z kawy.

Przyjemność dla ciebie i dla kwiatka

Na początku odpręż się i przygotuj dla siebie filiżankę dobrej kawy. Po skończeniu delektowania się napojem, weź fusy i wymieszaj je z wodą. Proporcje to 3 litry wody na 100 gramów fusów. Jeśli zostawiasz fusy na później, pamiętaj o ich wysuszeniu – mokre szybko spleśnieją.

Gotową mieszankę odstaw na około pięć godzin do odstania, a po upływie tego czasu odcedź nawóz. Otrzymasz wtedy delikatnie zabarwioną wodę.

Nawóz przelej do głębszej miski i umieść w niej doniczkę ze storczykiem. Czekaj 20 minut, aż roślina wchłonie odpowiednią ilość nawozu, a później odstaw ją na miejsce.

Warto pamiętać, że mimo świetnych efektów, jakie widzimy po zastosowaniu nawozu, nie można używać go zbyt często. To rozwiązanie przede wszystkim w sytuacji, gdy roślina nie kwitła już od dłuższego czasu i chcemy ją wspomóc, oraz w sezonie zimowym, gdzie dwukrotne użycie nawozu stanowi dobre wsparcie.

error: Content is protected !!