Lecznicza nalewka z goździków oraz cynamonu, spróbuj a przekonasz się jakie ma wspaniałe działanie

Do grzanego wina najczęściej dodaje się przyprawy takie jak cynamon oraz goździki.

Połączenie goździków oraz cynamonu wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Dzięki nim pozbędziesz się także wszystkich owadów w swoim domu. Koniecznie skorzystaj z tego przepisu , a jestem pewna , że będziesz zachwycona efektem.

 

Lecznicza nalewka

Zastanawiasz się jakie działanie mają goździki oraz cynamon? Możesz przygotować z tej mieszanki wspaniałą leczniczą nalewkę. Koniecznie musisz jej spróbować.

Na co działają goździki oraz cynamon?

Tak przygotowaną nalewkę możesz stosować wewnętrznie oraz zewnętrznie.
  • Ma działanie antyseptyczne
  • Pobudzane są funkcje poznawcze oraz pamięć
  • Wspiera obronę
  • Odpowiednia dezynfekcja oraz szybsze gojenie ran
  • Posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne
  • Pozbywa się bólu
  • Usuwa kleszcze, komaty oraz muchy
  • Działają uspakajająco
  • Korzystnie wpływa na osłabienie, obniżony nastrój, oraz niepokój.

 

W jaki sposób przygotować nalewkę?

1.Aby przygotować nalewkę , potrzebne będą Ci 2 duże kawałki cynamonu, 15 goździków, 100 ml czystego alkoholu, albo alpa ( tylko wtedy nalewka może być stosowana zewnętrznie), oraz butelka z zamknięciem. Wszystkie przyprawy umieść w butelce, po czym zalej całość alkoholem.


2.Zakręć mocno butelkę i przechowuj w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej przez 14 dni. Po tym czasie nalewka , będzie miała działanie lecznicze. Dzięki niej szybciej zagoją się wszystkie rany. Potrafi łagodzić także bóle zębów, stany zapalne dziąseł oraz zewnętrzne rany. Do wody dodaj kilka kropel nalewki, po czym zacznij to wdychać. Dzięki temu będzie się lepiej Tobie oddychało.

 

Łagodzący lek na podrażnioną oraz zranioną skórę.

Wywar z goździków, korzystnie wpływa na leczenie podrażnionej skóry. Do garnka wlej 3 szklanki gorącej wody po czym dodaj 10 goździków. Odstaw na bok, aby się zaparzyło, po czym usuń wszystkie przyprawy.

W przygotowanym wywarze namocz gazę, następnie połóż ją na zranione miejsce. Pozostaw tak przez kilka minut. Dzięki tej metodzie, także możesz skutecznie pozbyć się trądziku. Wpływa ona także korzystnie na usuwanie wszystkich zmarszczek.

Ważne: W przypadku mocnego bólu zęba , wystarczy rozgryźć kawałek goździka. Zamiast rozgryzać możesz także go zmiażdżyć , następnie nałożyć na bolące miejsce. Dzięki nim na pewno pozbędziesz się bólu zęba.

error: Content is protected !!