Liście Twoich ogórków żółkną? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne odżywienie tych roślin w ogródku

Jak rozpoznać, czego brakuje Twoim ogórkom kiedy ich liście żółkną?

 

Z pewnością brakuje im niezbędnym do prawidłowego wzrostu składników odżywczych. Dzięki tym prostym sposobom, znajdziesz najlepsze rozwiązanie i zastosujesz odpowiednie odżywienie roślin.

 

Jeśli w Twoich sadzonkach, suche są tylko brzegi liści – brakuje im magnezu i potasu. Gdy wzejdą pędy, a pierwsze 3-4 liście rozwiną się, przygotuj nawóz w następujący sposób:

 

Zalej wieczorem bochenek chleba, wiadrem wody i odstaw na całą noc. Rano, dodaj małą butelkę jodu, rozgnieć chleb i dobrze wymieszaj. Tak przygotowany nawóz, przelej do butelek o pojemności 1 litra i przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

 

Podlewaj ogórki raz na dwa tygodnie, nawozem rozcieńczonym w proporcji 1 litra roztworu z 1 wiadrem wody.

Jeśli na żółtych liściach Twoich sadzonek, pojawiają się zielone linie – brakuje im żelaza i manganu. Jeśli jednak żółte są tylko liście na górze rośliny – brakuje im miedzi. Przygotuj wówczas nawóz w następujący sposób:

 

Do wielkiego garnka, wrzuć 700 g cebuli w łupinkach, przekrojonej na cztery części. Zalej ją 10 litrami wody i zagotuj. Następnie przykryj i odstaw na 12-14 godzin. Potem przecedź roztwór i przelej do butelek 2 litrowych.

 

Podlewaj ogórki po rozcieńczeniu nawozu w proporcjach 2 litry nawozu z 8 litrami wody. Powodzenia!

error: Content is protected !!