Jakie są najlepsze możliwe sposoby na pozbycie się mrówek: Bez specjalistycznych środków chemicznych.

Mrówki reagują na wiele bodźców. Te małe organizmy nie lubią zapachu cynamonu, który jest bardzo skutecznie odstrasza. Jest to sposób, który nie sprawi, że mrówki zostaną całkowicie zniszczone, ale przestaną kręcić się po wybranym pomieszczeniu, na przykład po kuchni.

 

 

By zastosować tą metodę wystarczy posypać cynamonem daną powierzchnię. Zapach rozniesie się sam. Równie skuteczny co sam cynamon jest także olejek cynamonowy, który warto wypróbować. Można także zwilżyć waciki czy szmateczki i pozostawić je w miejscach, gdzie mrówki często się pojawiają. Co jeszcze warto zrobić?

 

Mąka jako pułapka na mrówki

Mąka to kolejna rzecz, którą można wykorzystać w walce z mrówkami. Jest to środek, który każdy ma w domu. Nie ma znaczenia, czy mąka jest pszenna czy może gryczana. Mąkę należy zastosować razem z czarnym mielonym pieprzem oraz cynamonem. Proporcje powinny być równe.

Tak przygotowana pułapka idealnie zwabi mrówki oraz sprawi, że przestaną one być widocznym problemem. Pułapka jest skuteczna, a jej przygotowanie zajmie tylko kilka minut. Warto przy tym nie zapomnieć, że warto omijać dywany oraz wykładziny. Podłogi, panele oraz gresy to powierzchnie, na których można z powodzeniem zastosować tą mieszankę.

 

Płyny, które można kupić w sklepach

error: Content is protected !!