Mycie okien- w ten sposób zawsze chętnie będziesz je myła

Niestety jest wielu z nas, którzy nie lubią myć okien.

Jednak to się zmieni, dzięki domowym sposobom oraz nie zawodnym trikom. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie myć okien gdy świeci słońce, niestety wtedy ciężko dostrzec pojawiające się smugi.

 

Poniżej znajdziesz skuteczne metody na szybkie oraz łatwe czyszczenie okien. Na samym początku zawsze za pomocą wilgotnej ściereczki usuń cały kurz oraz brud.

 

Metoda 1

Koniecznie będziesz potrzebować płynu do naczyń, wody oraz octu.

Do miski wlej 1 litr wody, po czym dodaj pół łyżki octu oraz 2 łyżki płynu do naczyń. Tak przygotowaną mieszanka sumuj dokładnie okno. Dzięki tej metodzie Twoje okna na pewno będą czyste.

 

Metoda 2

Na samym początku do bardzo zabrudzonych okien stosuj sodę oczyszczoną. Wystarczy umieścić ją na zanieczyszczeniach po czym dokładnie umyć. Świetnym zamiennikiem sody jest pasta do zębów. Po takiej czynności umyj okna pierwszą metodą.

Metoda 3

Aby dokładnie wyczyścić okna wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów. Dzięki niej wyczyścisz także trudno dostępne miejsca. Możesz jej użyć tam gdzie ścierka lub gąbka nie dały rady.

 

Metoda 4

Ta metoda jest na prawdę skuteczna. Przygotuj 300 ml wody, 100 ml octu oraz 50 ml alkoholu. Całość dokładnie wymieszaj w butelce z rozpylaczem.

Do tej metody koniecznie użyj ściereczki z mikrofibry, a dzięki temu dokładnie wypolerujesz swoje okna

Metoda 5

Wymieszaj pół litra wody z odrobiną nadmanganianem potasu. Dokładnie wymieszana woda będzie miała lekko różowy kolor.

 

Metoda 6

Połącz ze sobą litr wody z 10 kroplami jodu. Dzięki takiemu połączniu żadna smuga na pewno się nie pojawi.

 

Metoda 7

Przygotuj litr ciepłej wody oraz łyżkę mąki ziemniaczanej. Całość bardzo dokładnie połącz ze sobą.

Koniecznie umyj tym swoje okna, a zahaczysz jak pięknie się świecą.

 

Metoda 8

Aby wytrzeć do sucha okna koniecznie używaj tylko i wyłącznie ręczników papierowych. Dzięki nim odpowiednio wypolerujesz swoje okna.

Dzięki tym metoda na pewno Twoje okna będą czyste oraz odpowiednio świecące.

Dowiedz się jak możesz utrzymywać czyste okna nawet przez pół roku.

Dzięki stosowania zmiękczacza do tkanin , otrzymasz zamierzony cel. Dokładnie wymieszaj jedną nakrętkę płynu z 4 nakrętkami wody. Przygotuj mieszankę zgodnie z instrukcją.

Namocz tą mieszanką szmatkę, następnie umyj nią dokładnie okna. W szybki sposób brud całkowicie zniknie. Później wystarczy tylko ręcznikiem papierowym wytrzeć do sucha.

 

Zamiast ręcznika papierowego możesz użyć ręcznika z mikrofibry. Dzięki tej metodzie kurz rak szybko nie będzie osiadał na Twoich oknach.

 

Koniecznie stosuj domowe sposoby na czyszczenie okien, a żadna smuga na pewno się nie pojawi. Życzę powadzenia.

error: Content is protected !!