Napój ułatwiający trawienie – Dzięki tym trzem składnikom, możesz zapomnieć o bólu brzucha i nudnościach

Każdy z nas, przynajmniej raz w swoim życiu odczuwał dyskomfort trawienny w postaci bólu brzucha i nudności. Dobrze wiemy, że nie należą one raczej do najprzyjemniejszych doznań.

 

Poznaj genialny napój na bazie cytryny z liśćmi laurowymi i miodem, który we Włoszech jest dość popularny i nazywany Canarino. Pijąc go regularnie, możesz zapomnieć o problemach trawiennych, nudnościach i bólu brzucha na długo. Do dzieła!

 

SKŁADNIKI:
  • 500 ml wody
  • 1-2 liście laurowe
  • 1 cytryna
  • miód

 

 

PRZYGOTOWANIE:

1. Cytrynę sparz wrzątkiem, a następnie obierz obieraczką (postaraj się nie obrać skórki z białą częścią cytryny, która znajduje się pod nią, ponieważ jest bardzo gorzka w smaku).

2. Do garnka wlej wodę, dodaj liście laurowe i obraną wcześniej skórkę z cytryny. Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut.

3. Po tym czasie zdejmij z ognia i odstaw na kolejne 10 minut, aby napar naciągnął smak. Kiedy przestygnie, dodaj miód i dokładnie wymieszaj. Gotowe!

 

Możesz również wzmocnić smak i działanie napoju, dodając do niego goździk lub kilka plasterków imbiru. Pij regularnie i przekonaj się o jego skuteczności. Na zdrowie!

 

 

error: Content is protected !!