Napoje hormonalne – Zacznij i Ty pić po czterdziestce te pyszne naturalne napoje

Ważną rolę w naszym organizmie odgrywają hormony. Odpowiadają one za zdrowie narządów wewnętrznych, stan naszych emocji, procesy starzenia oraz wiele innych stanów.

Gdy my się starzejemy, to także starzeje się nasz układ hormonalny. Co powinniśmy zrobić, aby trochę ten proces zatrzymać?

Wzmocnienie układu hormonalnego

Poniżej znajdziesz przepis na trzy zdrowe napoje, które powinny pić kobiety przekraczające 35 rok życia, dzięki nim polepszy się poziom hormonów, i proces starzenia się nie co spowolni.

 

Kurkuma

Właściwości kurkumy są bardzo cenne dla naszego organizmu. Wpływa on na polepszenie odporności, usuwanie chorób wirusowych, wpływa na lepszy sen oraz osłabia powstającą nerwicę. Wystarczy wypić tylko jedną szklankę pysznego oraz bardzo zdrowego napoju z dodatkiem kurkumy. Najlepiej, aby ten napój pić przed snem. Połącz 200 ml gorącego mleka z dodatkiem łyżeczki kurkumy.

Woda z dodatkiem cytryny

Wpływa na polepszenie metabolizmu. Dzięki tak wspaniałemu połączniu wody z cytryną spalają się szybciej kalorie i nie magazynuje się wtedy tłuszcz.

Do gorącej wody wciśnij sok z połowy cytryny. Po trzech minutach napój jest gotowy do wypicia. Najlepiej tak przygotowany napój pić z samego rana.

Malinowa Herbata

Odpowiednio na organizm kobiety wpływa herbata przygotowana z liści malin. Znacznie polepszy się układ hormonalny gdy bardzo często w ciągu dnia pijesz przygotowaną herbatę. Powinny ją pić przyszłe matki, gdyż wpływa ona na wzmocnienie ściany macicy.

Wpływa ona korzystnie na poprawę cyklu menstruacyjnego. W 200 ml gorącej wody zanurz łyżkę suszonych liści malin, następnie odstaw na około 15 minut, w tym czasie powinna się odpowiednio zaparzyć.

 

Codzienne picie powyższych napojów, korzystnie wpłynie na poprawę cyklu miesiączkowego, złagodzenie objawów menopauzy oraz ogóle samopoczucie.

 

Pamiętajmy, że hormony odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Koniecznie podziel się tym artykułem ze swoimi przyjaciółkami.

error: Content is protected !!