Odżywka dla storczyków i innych kwitnących kwiatów, którą przygotujesz sama z 1 niepozornego składnika

Storczyki to dość wymagające rośliny, potrzebujące pielęgnacji i co najważniejsze odżywiania, aby zawsze cieszyły nasze oczy pięknymi kwiatami.

 

Podobnie jest zresztą ze wszystkimi roślinami kwitnącymi. Wszystkie, zwłaszcza w okresie kwitnienia, dobrze jest wspomagać odżywkami, które wzmocnią roślinę i pomogą jej się szybko zregenerować.

 

 

Jeszcze jakiś czas temu myślałam, że tylko w sklepie ogrodniczym, mogę kupić odpowiednie preparaty dla moich kwiatów. Okazało się jednak, że bardzo się pomyliłam i naturalny, domowy nawóz mogę zrobić z łatwością sama w domu z jednego banalnego składnika – skórki od banana.

 

Skórka bananów, oprócz wielu minerałów zawiera również magnez i potas. Dlatego też, okazuje się być najlepszym i najcenniejszym składnikiem wysokiej jakości nawozu dla kwiatów doniczkowych. Cudowną odżywkę ze skórki od banana, można przygotować na dwa sposoby:
  •  wysuszyć całkowicie i sproszkować,
  •  zaparzyć świeżą skórkę banana w 1 L wody i odstawić na 24 godziny.

 

 

Sproszkowany nawóz, wystarczy zasypać w doniczce przy korzeniach, a płynnym nawozem – regularnie podlewać rośliny.

 

Efekty zaskoczą Cię już po drugiej dawce. Świetnie sprawdza się stosując do storczyków, pelargonii i pięknie kwitnącym grudniu.

 

 

Skórka od banana ma jeszcze jedną cudowną moc. Z jej pomocą w łatwy i szybki sposób pozbędziesz się kurzu z liści i nadasz im piękny połysk.

 

A czy wiesz, że skórka od banana skutecznie usuwa z zębów osady po nikotynie, kawie czy winie oraz doskonale wybiela zęby?

 

Teraz już wiesz, więc wystarczy spróbować. To przecież nic nie kosztuje…Powodzenia!

error: Content is protected !!