Syrop o nazwie ,,Penicylina Ubogich”- Domowy syrop, który idealnie wpływa na wzmocnienie oraz usunięcie niechcianego i meczącego kaszlu

Jesienną porą każdy z nas niestety się przeziębia. Dlatego, koniecznie przygotuj sobie ten skuteczny syrop, dzięki któremu wzmocnisz swój organizm.

Coraz częściej w domach zaczyna się przygotowywać syropy, które przepisy mamy od naszych babć. Nie każdy z nas chce stosować podczas choroby antybiotyki. Szukasz skutecznego przepisu na syrop, dzięki któremu pozbędziesz się męczącego kaszlu? Poniżej znajdziesz właśnie taki przepis na bardzo skuteczny syrop.

 

LISTA SKŁADNIKÓW:
  • 1 szklanka wody
  • 200 g cukru
  • 3 łyżki kwiatu malwy
  • 1 opakowanie suszonego tymianku

 

Poniżej dowiesz się jak krok po kroku przygotować syrop.

Do rondelka wlej szklankę wody, następnie wsyp cukier. Gotuj garnek na małym ogniu. Czas gotowania powinien wynosić 20 minut. Po upływie tego czasu koniecznie zdejmij garnek i odstaw na bok. Po kilku minutach wsyp całe opakowanie tymianku.

Następnie dodaj kwiaty malwy. Całość pozostaw do ostygnięcia. Dokładnie przez sito przecedź przygotowany syrop, aby nie pozostały w nim żadne kawałki kwiatów lub tymianku. . Czysty płynny syrop przelej do buteleczki lub słoiczka.

Odpowiednie dawkowanie:

Gotowy syrop pij maksymalnie trzy razy dziennie. Pamiętaj, aby go nie przedawkować. Tak przygotowany syrop podawaj również podczas kaszlu swoim pociechom.

Ten syrop skutecznie usuwa męczący Cię kaszel.

Nie jest on produktem medycznym. W przypadku gdy masz więcej objawów przeziębieniowych koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Domowy syrop mogą także pić długoletni palacze.

error: Content is protected !!