Idealne ćwiczenia na pozbycie się kilogramów.

Szukasz odpowiedniego sposobu na pozbycie się nie chcianych kilogramów? Czas ćwiczeń trwa tylko 6 minut, pamiętaj aby ćwiczyć systematycznie.

 

Ta aktywność fizyczna ma nazwę ,, niewidzialne ćwiczenia”. Zostały wymyślone przez pułkownika medycznego, który zdobył bardzo dużo nagród. Poniżej dowiesz się jakie korzyści są dzięki tym ćwiczeniom.

Osoby z nadwagą lub mające tryb pracy siedzący powinny wykonywać te ćwiczenia. Są one proste do wykonania, a co najważniejsze nie obciążają serca.

 

Mogą je także wykonywać początkujący sportowcy. Czas trwania ćwiczeń to tylko 6 minut, ale jeżeli będziesz wykonywała je co godzinę , efekt końcowy będzie niesmakowity.

Ćwiczenia składają się z 8 części. Możesz je wykonywać kiedy tylko chcesz i gdzie masz ochotę. Kilkudniowe ćwiczenia, na pewno przyniosą już rezultat. Możliwe, że mięśnie będą Cię boleć jak po dobrym długim treningu.

 

Ćwiczenia polegają na:

Na samym początku ćwiczenie polega na podnoszeniu 40 razy pięt. Od Ciebie zależy czy wybierzesz sposób siedzący lub stojący podczas tego ćwiczenia. Następne ćwiczenie polega na podniesieniu 50 razy palców u stóp do góry. Pięty mocno wciskaj w podłoże, a palce podnoś do góry.

Teraz będziesz ćwiczyć mięśnie kulszowe. Staraj się mocno napiąć mięśnie po czym je powoli rozluźniaj, takie ćwiczenie powtórz 50 razy. Kolejne ćwiczenie polega na napinaniu mięśni brzucha- zacznij wdychać powietrze nosem, po czym wydychaj je ustami , takie ćwiczenie powtórz 20 razy. Następne ćwiczenie polega na ściąganiu łopatek- na samym początku się wyprostuj po czym do siebie ściągaj łopatki, a ramiona odciągaj do tyłu, koniecznie powtórz 20 razy.

 

Zacznij mocno zaciskać pięści, po czym je rozluźnij- ćwiczenie to powtórz 50 razy. Koniecznie obróć głowę o 90 stopni. Pamiętaj , aby to ćwiczenie wykonywać systematycznie , ale powoli. Kolejne ćwiczenie polega na rozciąganiu podbródka- dolną wargą staraj się objąć górną wargę. Podczas ćwiczenie możesz mieć usta otwarte lub zamknięte. Dzięki temu ćwiczeniu na pewno pozbędziesz się podwójnego podbródka.

 

Zalety wykonywanych ćwiczeń:
  • Wszystkie mięśnie podejmują pracę
  • Układ limfatyczny nie jest przeciążony
  • Zwiększenie metabolizmu
  • Polepsza wydajność narządów wewnętrznych
  • Pozbywa się zalegającego tłuszczu
  • Polepsza krążenie krwi

Te ćwiczenia naprawdę warto wykonywać. Wykonuj je systematycznie, a znacznie poprawi się praca Twoich mięśni.

error: Content is protected !!