Śnieżnobiałe firany i dezynfekcja pralki? Wystarczy namoczyć w tym płynie, a efekt masz gwarantowany

Firany w kuchni, pięknie wyglądają i są jej prawdziwą ozdobą. Jednak ze względu na specyficzność użytkowania tego pomieszczenia w domu, zazwyczaj wymagają częstego prania, a to nie zawsze jest takie proste jak by się mogło wydawać.

 

W szczególności na białych firanach, bardzo szybko widać efekty gotowania i smażenia. Codziennie wchłaniają tłuszcz, zapachy, kurz i brud. W efekcie, ekspresowo robią się żółte i zamiast ozdabiać – szpecą kuchnię.

Na szczęście jest na to genialny sposób, a w dodatku ma o wiele więcej zastosowań niż cudowne wybielanie firan. Dowiedz się, jakie jeszcze zastosowania ma płyn do jamy ustnej – bo nim mowa – i jak zastosować go w praktyce.

Wybielanie firan

 

Zacznij od usunięcia możliwie jak najwięcej kurzu z firanek po ich zdjęciu. Wystarczy zwyczajnie wytrzepać je np. na balkonie – wtedy nie zakurzysz pomieszczenia. Następnie, włóż ją do dużej miski i wlej zimną wodę.

Teraz, do miski wlej 30 ml płynu do jamy ustnej i przemieszaj dłonią. Po upływie 10 minut, delikatnie przepierz ręcznie firanę w płynie. Delikatnie odciśnij wodę i włóż do pralki. Pierz w trybie „delikatnym”, a następnie pozwól jej przeschnąć. Jeszcze tylko wystarczy wilgotną firanę wyprasować i możesz wieszać.

Jak jeszcze możesz wykorzystać płyn do jamy ustnej?

 

Pomaga zwalczyć brzydkie zapachy

 

Doskonale sprawdzi się przy myciu i usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci. Wystarczy, że po umyciu przetrzesz go wewnątrz ściereczką namoczoną płynem do jamy ustnej.

Błyszczące okna

Wlej płyn do jamy ustnej, do butelki z rozpylaczem i po umyciu okien, spryskaj i przetrzyj szyby miękką ściereczką. Okna będą pięknie błyszczeć.

 

Dezynfekcja pralki

 

Do pustej pralki, wlej 120 ml płynu do jamy ustnej i nastaw pralkę na normalne pranie w 90 ° C. Pralka będzie czysta, wolna od bakterii, a do tego ze środka będzie unosił się przyjemny zapach.

 

Dezynfekcja kuchennych płytek i podłogi

Świeży i przyjemny zapach w pomieszczeniu? Nic trudnego. Wystarczy, że do miski z wodą do mycia kafli lub wiaderka z wodą do mycia podłogi, wlejesz nakrętkę płynu do jamy ustnej. Teraz tylko przetrzyj płytki i gotowe!

 

Podziel się tym artykułem z rodziną i przyjaciółmi, a z nami swoimi wrażeniami. Powodzenia!
error: Content is protected !!