Soczyste kotlety- w ten prosty sposób przygotujesz pyszne kotlety, które w środku są bardzo miękkie.

Każdy z nas lubi jeść kotlety schabowe. Warto jednak próbować przegotować je w inny sposób. Koniecznie musisz spróbować tego prostego sposobu.

Jak zrobić odpowiednią bułkę tartą?

Sposób ten jest banalnie prosty. Na samym początku przygotuj odpowiednio schab. Zacznij od doprawienia , następnie je o panieruj po czym namocz w mleku. Wtedy na pewno Twoje kotlety będą soczyste oraz bardzo miękkie.

Koniecznie w tym przepisie musisz przestrzegać wszystkich zasad. Przygotuj nie grubą mąkę , następnie do jajek dodaj odrobinę piwa. Z mleka przenieś kotlety do mąki, po czym zanurz je w jajku. Następnie obtocz je w bułce tartej .

Obtoczone kotlety układaj na płaskim talerzu. Smak kotletów będzie niesamowity, a do tego będą bardzo chrupiące. Cała Twoja rodzina będzie nimi zachwycona!

 

Poniżej dowiesz się jak przygotować pyszne soczyste kotlety.

LISTA SKŁADNIKÓW:
  • Mleko
  • Bułka tarta
  • Schab
  • Mąka
  • Czerstwe bułki
  • Kilka kromek chleba
  • Odrobina piwa oraz jajka

 

SPOSÓB WYKONANIA:

1.Na samym początku dokładnie przypraw solą mięso, po czym włóż je do miski z mlekiem. Pozostaw tak na 1 godzinę. Koniecznie obtocz w przygotowanej panierce. Przygotuj bułkę tartą oraz wymieszane jajka z piwem.

2.Kolejnym krokiem jest obtoczenie w mące przygotowanych kotletów. Po czym włóż je do mieszanki jajek oraz piwa. Następnie dokładnie obtocz w bułce tartej.

 

3.Pamietaj , aby smażyć kotlety na tłuszczu. Zastanawiasz się ile go dać? Poniżej dowiesz się wszystkiego.

 

4.Na samym początku nagrzej piekarnik do 110 stopni, po czym wyłóż naczynie żaroodporne kromkami chleba, następnie połóż na nie przygotowane kotlety. Całość piecz przez 45 minut. Koniecznie cos jakiś czas sprawdzaj mięso. W ten sposób Twoje kotlety będą pyszne i bardzo soczyste.

W ten sposób Twoje kotlety będą pyszne oraz bardzo soczyste.

error: Content is protected !!