Soda oczyszczona – posiada wspaniale zastosowanie również w przypadku hodowli kwiatów

Coraz częściej dowiadujemy się jak wszechstronna jest soda oczyszczona i , że koniecznie powinniśmy jej używać.

Świetnie nadaje się do stosowania w domu, ale także może być to zaskakujące, ale użyć jej możemy także w ogrodzie. Poniżej dowiesz się jak wykorzystać ją na 6 różnych sposobów w swoim ogrodzie.

1.Szybkie zakwitanie.

Dzięki przygotowanej mieszance z sody oczyszczonej, Twoje kwiaty szybko oraz bardzo pięknie zakwitną. Aby przygotować taki roztwór, będzie Ci potrzebny litr wody oraz łyżka sody oczyszczonej. Za pomocą butelki ze spryskiwaczem , wystarczy spryskać dokładnie kwiatki i po jakimś czasie cieszyć się zakwitniętą rośliną.

 

2.Ochona rośliny

Dzięki niej Twoja roślina nie będzie chorować oraz nie pojawią się na niej szkodniki. Radzi sobie idealnie w walce z mszycą, oraz pojawiającymi się robakami. Na pewno dzięki sodzie nie pojawią się choroby grzybiczne.

 

Do butelki ze spryskiwaczem wlej litr wody, następnie dodaj 10 kropli mydła, 2-3 łyżeczki sody, oraz łyżeczkę oleju eukaliptusowego. Dokładnie wymieszanym roztworem spryskaj za pomocą rozpylacza swoją roślinkę.

 

Zanim go użyjesz, pamiętaj, aby popryskać jeden listek do przeprowadzenia testu. Pozostaw tak na 2 godziny . W przypadku gdy nic się po tym czasie nie stanie, możesz spryskać całą roślinę. W przeciwnym razie , pamiętaj aby rozcieńczyć jeszcze przygotowany roztwór.

3.Środek , który odpowiednio czyści liście.

Przygotowany roztwór z sody, idealnie radzi sobie z pojawiającym się kurzem lub zabrudzeniem na liściach. W butelce z rozpylaczem przygotuj mieszankę z litra wody oraz ½ łyżeczki sody, następnie całość wymieszaj i spryskaj liście , które później przetrzyj ściereczką.

 

4.Usuwa robaki z kapusty oraz brokuła

Dokładnie połącz ze sobą 1:1 sodę oraz dowolną mąkę. Tak przygotowaną mieszanką posyp warzywo. Po jednym lub dwóch dniach wszystkie robaki powinny zniknąć.

 

5. Usuniecie brzydkich zapachów

Aby usunąć brzydki zapach, koniecznie do ogrodowego kompostownika wsyp sodę.

 

6.Skutecznie pozbywa się chwastów

Aby pozbyć się niechcianych chwastów, koniecznie posyp je sodą. Dzięki nim usuniesz całkowicie chwasty, a kolejne długo nie będą wyrastały. Pamiętaj, aby stosować ten sposób w miejscach gdzie są tylko i wyłącznie chwasty. W przeciwnym razie mogą zniszczyć Twoje ulubione roślinki.

error: Content is protected !!