Świąteczna Surówka z Marchewki – Chrupiąca i aromatyczna. Goście nie pozostaną obojętni.

Od czasu do czasu wszyscy ulegamy naszym słabościom, a jedną z głównych jest pyszne jedzenie. Na Święta zawsze dajemy sobie swobodę i z chęcią kosztujemy wszystkich oferowanych nam dań. Oczywiście nasz żołądek, nie specjalnie jest tym zachwycony, dlatego warto następnego dnia zaserwować coś lekkiego i świeżego.

 

 

Oto idealna przekąska na taką okazję. Pyszna, chrupiąca, zdrowa i aromatyczna marchewka w takiej postaci zachwyci każdego. Do dzieła!

 

 

SKŁADNIKI
  • 3 marchewki
  • 2 pomarańcze
  • 2 łyżki łuskanych nasion (według uznania, np. sezam, dynia lub słonecznik)
  • oliwa z oliwek, sos sałatkowy (ulubiony)
  • sól i pieprz do smaku

 

 

PRZYGOTOWANIE
1. Przygotowanie tej surówki nie zajmie dużo czasu. Najpierw obierz marchewki, umyj i zetrzyj na tarce o dowolnej grubości oczkach. Każda wersja będzie doskonała.

2. Następnie obierz pomarańczę i pokrój ją w małe kostki. Wymieszaj marchewkę z pomarańczą.

3. Teraz dodaj ulubione nasiona. Zapytasz pewnie jakie? Wszystko zależy od preferencji. Możesz użyć nasion dyni lub sezamu, a nawet słonecznika. Ja najbardziej lubię z pestkami dyni, ponieważ mają charakterystyczny smak.

4. Dodaj nasiona i wymieszaj wszystkie składniki. Teraz dodaj sól, pieprz i sos sałatkowy z oliwą z oliwek do smaku. Pyszna, aromatyczna surówka z marchewki jest gotowa. Smacznego!

 

Aby surówka była jeszcze smaczniejsza i uzyskała nieco pikanterii, możesz dodać trochę octu balsamicznego lub sosu sojowego. Surówka jest bardzo lekka i pomaga złagodzić uczucie ciężkości na żołądku. Jest idealnym przerywnikiem Świątecznego obżarstwa. Wesołych Świąt!
error: Content is protected !!