Wodę warto pić od razu po przebudzeniu. Sprawdź, jak ten nawyk wpływa na zdrowie

Czy wiesz, że niemal każdy Japończyk chwilę po przebudzeniu pije wodę?

 

Ten poranny rytuał jest jednym z najbardziej użytecznych nawyków dla zachowania zdrowotności. Przyczynia się do ochrony organizmu przed chorobami. To właśnie między innymi dzięki temu przyzwyczajeniu Japończycy wiodą prym wśród narodów, które uznaje się za najzdrowsze.

 

W tym artykule dowiesz się, dlaczego regularne picie wody po przebudzeniu wpływa pozytywnie na Twój organizm. Wspiera go w walce z rozmaitymi chorobami i dolegliwościami. Wśród nich są na przykład bóle głowy, astma, choroby nerek, problemy ze wzrokiem, nadciśnienie, otyłość, cukrzyca czy problemy menstruacyjne.

 

Zaleca się wypicie 4 porcji wody, każda po 160 ml. Należy zacząć od razu po przebudzeniu, aby pobudzić organizm do działania, poprzez jego nawodnienie. Przed umyciem zębów też powinno się wypić wodę, a następnie zrobić około 45-minutową przerwę od zarówno picia, jak i jedzenia.

 

Po tym czasie można zjeść normalne śniadanie. Po nim oraz innych posiłkach takich jak obiad czy kolacja rekomenduje się zrobienie dłuższej przerwy od jedzenia na mniej więcej 2 godziny.

 

Z czasem można zwiększać liczbę wypijanych szklanek wody. Zaleca się jednak, aby rozpocząć od 4 szklanek. Dzięki tej rutynie Twój organizm lepiej będzie się przeciwstawiał różnorakim chorobom. Poprawi się również Twoje samopoczucie, gdyż regularne nawadnianie organizmu sprawi, że poczujesz się w pełni sił oraz zdrowo.

 

Oto poglądowa lista dolegliwości z dołączoną informacją, przez jaki czas rekomenduje się picie wody, aby dostrzec efekty:

  • zaparcia: 10 dni
  • choroby gastryczne: 10 dni
  • nadciśnienie: 30 dni
  • cukrzyca: 30 dni
  • gruźlica: 90 dni

 

Osobom borykającym się z artretyzmem zalecane jest rozpoczęcie kuracji od stosowania opisanej metody przez 3 dni w pierwszym tygodniu od jej wdrożenia. Później po krótkim okresie adaptacyjnym można ją stosować codziennie.

 

Nie obawiaj się skutków ubocznych, gdyż ta metoda ich nie ma. Jedyne co może się zmienić to częstotliwość korzystania z toalety.

 

Jeśli nawyk wejdzie Ci w krew, będziesz mógł się cieszyć świetnym zdrowiem, sprawnymi mięśniami, a też piękną skórą na długie lata. Co warto podkreślić, stosowanie tej metody może pozytywnie wpływać na przebieg procesu chudnięcia.

 

Pij wodę regularnie, dzięki czemu będzie zdrowszy i miał więcej sił na codzienne aktywności!

error: Content is protected !!