Wspaniałe ćwiczenia, po których będziesz bardziej sprawniejsza. Dzięki nim na pewno poczujesz się znacznie lepiej

Zbyt długi siedzący tryb życia nie jest dobry dla naszego kręgosłupa. Osoby wykonujące taki tryb pracy, niestety często nie mają jak ćwiczyć.

 

Każdy z nas powinien bardzo dbać o swoje zdrowie oraz samopoczucie. Dlatego koniecznie wykorzystaj każdą wolną chwilę na to, aby trochę poćwiczyć. Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń, dzięki którym poczujesz, że masz więcej siły.

 

Idealne ćwiczenie, które pozwoli rozciągnąć kręgosłup

Bardzo znany neurochirurg mówi, że dzięki rozciąganiu kręgosłupa tak często się nie choruje. Wystarczy tylko kilka ćwiczeń, a na pewno będzie dobrze. Lista jest naprawdę duża, ale poniżej znajdziesz kilka z nich. Czas ćwiczeń zajmie Ci tylko 10 minut. Koniecznie postępuj zgodnie z opisem.

Długi ręcznik zwiń w rulon.

Do tego ćwiczenia potrzebujesz także stołka, na którym połóż zwinięty ręcznik, po czym połóż się na nim brzuchem. W ten sposób dobrze rozciągniesz kręgosłup oraz odcinek lędźwiowy.

 

Kolejnym ważnym ćwiczeniem jest rozciągnięcie karku

Polega ono na położeniu na stole głowy, po czym połóż na stole także ręce. Staraj się rozluźnić szyję. Po upływie kilku minut wyprostuj szyję. Następnie wróć do pozycji siedzącej.

 

Dzięki tym ćwiczeniu na pewno Twój kręgosłup będzie w lepszym stanie. Koniecznie powinny wykonywać też te ćwiczenia, osoby, którym ciężko zasnąć.

error: Content is protected !!