Zdrowe pomidorki przygotowywane w słoikach na zimę. Ich wspaniały smak za każdym razem cieszy całą moją rodzinę.

Poniżej znajdziesz wspaniały przepis na pyszne pomidorki, które przygotujesz na zimę w słoikach. W moim domu przygotowujemy je każdego roku.

 

Uwielbiam przygotowywać przetwory z pomidorków, które zerwałam prosto z własnego ogródka. Przepis ten jest sprawdzony , a pomidory są lekko słonawe. Przygotowane tych wspaniałych przetworów jest banalnie proste oraz bardzo szybkie, na pewno sobie poradzisz!

Jestem pewna, że ich smak zachwyci podniebienia Twoje rodziny oraz zaproszonych gości, spokojnie możesz dodaj je do pysznego rodzinnego obiadu lub szybkiej a zarazem pysznej kolacji.

 

LISTA SKŁADNIKÓW:
  • Główka czosnku
  • 2 łyżki soli
  • 1 kg małych pomidorków
  • Koper
  • Liście chrzanu
  • Natka pietruszki
  • 1 l wody
  • Łyżeczka cukru

 

SPOSÓB WYKONANIA:

1.Koniecznie przestrzegaj następujących zasad, a Twoje przetwory na pewno będą pyszne.

 

Staraj się wybierać małe pomidorki , których średnica jest mniej więcej 5-6 cm. Cienką wykałaczka ponakłuwaj wszystkie pomidorki w pobliżu miejsca , gdzie znajdowała się łodyga.

 

2.Bardzio dokładnie umyj wszystkie pomidory , następnie przełóż je do dobrze umytych słoików. W zimnej wodzie rozpuść cukier oraz sól, po czym zalej ta zalewą pomidory w słoikach.

 

3.Do słoików powkładaj obrane oraz pokrojone na pół ząbki czosnku. Następnie włóż także liście chrzanu, pietruszki oraz kopru. Każdy słoik zakręć mocno pokrywką. Wszystkie słoiki pozostaw na 2 dni w temperaturze pokojowej.

Po upływie tych dni możesz serwować przygotowane pomidorki do obiadu, lub przełóż je do swoje spiżarni.

 

Przygotowana przekąska w ten sposób jest nie zwykle pyszna , ale także zdrowa. Idealnie smakuje w upalne dni, jak i zimowe wieczory. Przygotowanie tych przetworów nie zajmuje więcej niż 25 minut.

 

Twoja rodzina będzie pod wrażeniem tak pysznych przetworów z pomidorków, Życzę smacznego!

error: Content is protected !!